НОВИНИ

У Литві закликають ЄС боротися за європейську Україну

Екс-міністр закордонних справ Литви Пятрас Вайтєкунас закликав країни Євросоюзу боротися за європейську Україну, незважаючи на те, хто стоїть біля керма держави. Про це екс-міністр сказав журналістам у Вільнюсі.

"Україна єдина і вона є проєвропейською державою, Литва має допомогти Європі зрозуміти українські реалії і допомогти Україні зрозуміти ті правила і норми, якими живе Європейський Союз", - сказав Вайтєкунас.

Звертаючи увагу на напругу між Україною і Заходом з приводу порушення прав людини і особливо переслідувань опозиції взагалі і Юлії Тимошенко зокрема, посол Литви висловив переконання, що доля жодної людини не варта долі цілої країни.

"Треба зрозуміти, що є одна Україна. Не існує України того чи іншого президента. Є лише Україна, яка, безперечно, є європейською державою, з проєвропейською політикою, і яка невтомно декларує свої наміри стати невід’ємною частиною європейської цивілізації", - розповів литовський дипломат.

Вайтєкунас підкреслив, що Литва спроможна переконати партнерів по Європі, спрямувати європейсько-українські стосунки на плідний і активний діалог.

Нагадаємо, президент Польщі Броніслав Коморовський називає підтримку європейської інтеграції України одним з пріоритетних напрямків зовнішньої політики Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.