НОВИНИ

Skype дозволить спецслужбам контролювати користувачів сервісу

Компанія Microsoft може дозволити спецслужбам прослуховувати розмови користувачів Skype, а також надасть доступ до їх особистому листуванні, слідуючи «новій» політиці повного сприяння правоохоронним органам.

З моменту створення служби відеозв'язку Skype була серйозним бар'єром, що перешкоджав правоохоронним органам у здійсненні стеження.

Використовуючи різні механізми шифрування протягом кількох років Skype залишався одним з небагатьох сервісів, перехопити дані якого було практично неможливо. Однак навесні поточного року в мережі почали з'являтися повідомлення про те, що корпорація Microsoft «змінює архітектуру» Skype таким чином, що ці зміни дозволять правоохоронним органам «підключатися» до розмов користувачів служби. Водночас представники Microsoft заявляли, що передбачувані зміни в програмі є звичайними доробками продукту і немає ніяких підстав вважати, що адміністрація сервісу намагається сприяти «урядовому прослуховуванню».

Але у травні минулого року компанія Microsoft запатентувала технологію «законного втручання», яка дозволяє правоохоронним ограни «підключатися» до розмов користувачів в різних VoIP-службах, а також «перехоплювати» переданий контент без відома самих користувачів. На питання про те, чи буде нова технологія використовуватися в службі Skype, розробники не відповіли.

За даними ресурсу Slate, власник змінив політику конфіденційності сервісу, в нормах якої проглядається готовність творців співпрацювати з правоохоронними органами настільки, наскільки це буде можливо з юридичної та технологічної точки зору. Зокрема, відповідно до пункту 3 політики конфіденційності Skype, сервіс і його партнери можуть надавати особисті дані, вміст розмов і або трафік даних користувачів у відповідь на законний запит органів судової влади або правоохоронної системи.

Крім того, миттєві повідомлення, передані користувачем, будуть зберігатися протягом 30 днів, якщо інший термін не буде витребуваний представниками держорганів.

Як повідомлялось, у червні 2011 року президент «Microsoft-Росія» Микола Прянішніков  заявив, що не виключає можливості передачі російським спецслужбам вихідних кодів Skype.

Прянішніков зазначив, що загальний підхід Microsoft у Росії: «співробітництво та партнерство з державою». Зокрема, до того Microsoft відкрив російським спецслужбам вихідні коди своїх програмних продуктів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.