НОВИНИ

Прогалини у законі про вибори ЦВК усуватиме власними постановами

Прогалини прийнятого Верховною Радою закону "Про вибори народних депутатів" Центрвиборчком буде усувати своїми постановами.

Про це в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина" розповів голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

«Коментувати закон не хочеться, дурниць і абсурдність там достатньо. Сама ситуація буде вирішена таким чином - це очевидно, і нікуди ми від цього не подінемося: ЦВК своїми постановами по суті підмінить Верховну Раду і буде займатися тим, що в Конституції віднесено до повноважень парламенту», - заявив Шаповал.

«Моя оцінка ситуації: це неподобство, яке говорить про те, що у нас до права ставляться, м'яко кажучи, легковажно. До того ж виходить, що хвіст крутить собакою, коли ЦВК встановлює законодавчі з визначення правила, якими він же повинен керуватися. Так що це неподобство в квадраті! Ну, а що робити?», - зазначив глава ЦВК.

Так, приміром, узаконі залишилися норми, що дозволяють кандидату надавати в ЦВК тільки своє ім'я і по батькові, тоді як прізвище вказувати необов'язково. Крім того, законне забороняє балотуватися одному кандидату одночасно по всіх 225 округах.

За словами Шаповала, іншого виходу сьогодні немає. «Адже знайдуться ж «веселі хлопці», які, наприклад, подаватимуть документи без прізвищ, а потім звертатися до судів, засиплють їх позовами», - зазначив він.

«Необхідний спосіб вирішення цих питань. Зазначений спосіб, м'яко кажучи, незаконний. ЦВК виходить за межі своїх повноважень, до цього нас «загнали»! У нас такий вибір - або провалити вибори, або порушити закон, а що поробиш?», - підсумував глава ЦВК.

Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. Цьогорічні парламентскі вибори пройдуть за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. Крім того, закон встановлює 5% виборчий бар’єр. При цьому блоки участі у виборах не беруть.

ЦВК ініціювала внесення змін доцьогозакону для технічного вдосконалення виборчих процедур.Ініціативи ЦВК стосуються, зокрема, передвиборної агітації, фінансування виборчого процесу і друку агітаційних плакатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.