НОВИНИ

В ЄС знову говорили про верховенство права в Україні

Якщо влада країни не забезпечує своїм громадянам основних демократичних цінностей, то це - реальна проблема, сказала, відповідаючи на питання про політв'язнів, верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон після закінчення засідання міністрів в рамках «Східного партнерства» в Брюсселі в понеділок.

"Українським колегам ми підкреслювали багато разів: це - не про особистості, це про верховенство права, гарантувати, що правосуддя здійснюється ефективно і правильно і застосовується не тільки до Тимошенко, але і до інших, хто був затриманий", - сказала вона.

Верховний представник ЄС також констатувала, що Україні "добре відомо, що це - фундаментальна частина проблеми, яка у нас є". "Це - про роль керівництва, яке здійснюється від імені людей, і якщо це - від імені людей, ви повинні забезпечити всім основні цінності, які об'єднують нас разом. Це - демократія, свобода, права людини. І якщо хтось в це не вірить, або виглядає так, що це не забезпечується, тоді це - реальна проблема для нас, це - проблема для цієї країни ", - заявила вона.

Разом з тим єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле повідомив, що під час зустрічі з  міністром закордонних справ України Костянтином Грищенко він зазначив, що є проблеми, у вирішенні яких зацікавлені держави-члени ЄС. "Вирішити проблему використання вибіркового правосуддя, друге - гарантувати, що наступні парламентські вибори дійсно будуть вільні і справедливі, і третє - здійснити конкретні кроки в процесі реформ, зокрема, в плані порядку денного асоціації", - пояснив він.

Як повідомлялось, у понеділок  представник європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано  також сказав, що Європейська комісія пильно стежить за розвитком ситуації навколо українського телевізійного каналу ТВі та інтернет-видання Лівий берег, знову звертаючи увагу на рішення не проводити перевірки ЗМІ у передвиборний період.

У понеділок, в рамках зустрічі у Брюсселі,  Україна та Європейський союз підписали угоду про спрощення візового режиму для громадян України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.