НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: Митрополит Володимир посилив свою позицію в церкві

Глава Української православної церкви Московського патріархату Митрополит Володимир відновив контроль всередині Церкви і завдяки останнім кадровим перестановкам посилив свій вплив. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив релігієзнавець, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка Андрій Юраш.

«Згідно з рішеннями Синоду, група митрополита Володимира поставила своїх кандидатів на три кафедри – Луганську, Білоцерківську і Львівську. Тобто, очевидно, це є зміцнення цієї групи», - зазначив Юраш.

Так, за словами експерта, переведення архієпископа Августина (Маркевич) на Білоцерківську єпархію стало для нього подякою з боку митрополита Володимира і його оточення за те, що він однозначно підтримав їхню лінію у протистоянні із так званою «проросійською» частиною УПЦ МП.

Зокрема, саме він написав відомий лист на минуле засідання Синоду щодо деструктивної діяльності архієпископа Іонафана (Єлецьких), «який перетворив свій сайт на бойовий листок супроти митрополита Володимира і інших діячів проукраїнського крила в УПЦ МП».

Юраш зауважив, що «Владика Августин дуже довго цього чекав» - він 20 років очолював Львівську єпархію і хотів переїхати у центр або на схід України.

У свою чергу колишнього очільника Білоцерківської єпархії архієпископа Митрофана переведено до «більш престижної» Луганської.  

Юраш вважає Владику Митрофана «одним з найперспективніших, найадекватніших і можливо й найосвіченіших єпископів в УПЦ МП».

Фактично, зауважує експерт, у східному регіоні, де є безумовні впливи донецького Іларіона, його сателітів з горлівської, бердянської та інших дрібніших єпархії, поставлено «авторитетного відомого українофільського Владику, вишколеного у Києві, з дещо іншою, адекватнішою орієнтованістю».

«Це призначення фактично розбиває монолітність ієрархів цього регіону в сенсі їхньої ідентичності і їхньої орієнтованості», - пояснив Юраш.

Разом з тим  Львівську єпархію очолив Філарет (Кучеров), також близький до оточення Володимира. Були і інші ротації, але вищезгадані експерт назвав «найбільш принциповими».

Юраш відзначив, що простежити за тим, «хто з Владик в якому таборі», можна за  тим, хто за останні два місяці приїжджав до Києва і співслужив з митрополитом Володимиром. «Хто з Владик за цей час ні разу не приїжджав, фактично де-факто йому опонував», - додав експерт.

«Це є посилення вчергове позицій митрополита Володимира і як наслідок його повернення до справ», - наголосив  Юраш, коментуючи останні кадрові перестановки в УПЦ МП.

«Митрополит Володимир одужав не 100-відсотково, але настільки, що стан його дозволяє реально впливати на перебіг подій у церкві і посилювати навіть певною мірою свої позицї, розставляючи своїх ієрархів», - додав він.

Нагадаємо, після виходу митрополита Володимира з лікарні, куди він потрапив восени минулого року, відбулося два засідання Синоду під його керівництвом (у травні і липні). Під час останнього в єпископаті УПЦ МП відбулися кадрові перестановки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.