НОВИНИ

Яценюк: відеокамери на дільницях створять ілюзію демократичності

Влада планує встановити веб-камери на виборчих дільницях, щоб створити ілюзію демократичності виборів та залякати людей. Про це заявив голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк в ефірі «5 каналу», повідомляє прес-служба партії.

«Влада інтегрується до Євросоюзу лише на словах, а весь досвід бере в російських друзів. Відеокамери були запроваджені в Росії на президентських виборах для того, щоб створити ілюзію демократичності», - заявив Яценюк.

Політик зауважив, що відеокамери, згідно з владним законом, мають працювати не в той момент, коли рахують голоси, а тоді, коли приходять виборці. «Таким чином, те, що для нас найбільш важливе, процес підрахунку голосів, - позбавлений контролю з боку цих відеокамер», - сказав він.

«Вони хочуть сфальшувати вибори, поставивши відеокамери для того, щоб залякати людей. Казатимуть: ми будемо знати, чи ви прийшли на виборчу дільницю і чи ви проголосували за Партію регіонів», - додав голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

На думку Яценюка, законом про встановлення веб-камер на виборчих дільницях влада переслідує і власні "меркантильні інтереси". Він нагадав, що на закупівлю веб-камер виділено майже 1 млрд грн, більшу частину якого можуть привласнити. 

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада визначила порядок встановлення й використання веб-камер у приміщеннях виборчих дільниць на виборах Ради, які пройдуть 28 жовтня.

Рада виділила Центральній виборчій комісії 993,6 млн гривень для оснащення виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.