НОВИНИ

У мусульман розпочався священний місяць Рамадан

У п’ятницю, 20 липня, в ісламському світі розпочався священний місяць Рамадан, який триватиме до 18 серпня. Під час Рамадану в мусульманських країнах помітно знижується ділова активність, зменшується робочий день, посилюються релігійні настрої - повсякденне життя зміщується на вечірній і нічний час доби.

Мусульмани вірять, що перші вірші Корана були відкриті пророку Мухаммеду саме в цей час 1400 років тому в околицях Мекки .

Рамадан перекладається з арабської як  "благословенний" і настає в дев'ятий місяць мусульманського місячного календаря. Він є одним з найбільш шанованих у мусульман і вимагає строгого дотримання посту.

Піст в цей час  є одним з п'яти cтовпів ісламу – він дозволяє кожному мусульманину зміцнитися у своїй вірі та самодисципліні. Від світанку до заходу сонця треба  утримуватись від їжі, пиття, куріння, статевої близькості, прагнути зберігати свою мову від лихослів'я, а душу - від нечистих помислів.

Із заходом сонця мусульмани переривають свій піст. Вечірній обряд розговіння називається «іфтар» та вважається  благословенним часом. Вважається, що мусульманин, який влаштував частування для родичів та близьких, може розраховувати на прощення гріхів і місце в раю. У багатьох країнах іфтар подається в мечетях і готують його самі віряни.

Під час Рамадану мусульманам слід щедро роздавати «садака»  - добровільні пожертвування, і «закят» - обов'язкову милостиню. Садака не обов'язково означає грошову милостиню, а може бути добрий вчинок - наприклад, допомога ближньому - вчинок, який віруючий здійснює в ім'я Аллаха, не чекаючи, таким чином, нагороди з боку людини, якій він допоміг.

Перша декада місяця уособлює прийняття милості Всевишнього, друга - очищення від гріха, а третя знаменує порятунок від гієни. Особливо важливою в місяць Рамадан вважається 27-я ніч - "Лейлат аль-кадр" ("ніч могутності" або "ніч приречення"), коли Аллах вирішує долі людей.

Останні десять днів Рамадана є найбільш священними, тому мусульмани проявляють ще більшу старанність в актах поклоніння. У ці дні багато чоловіків роблять «ітікаф», - духовне усамітнення, проводячи цей час в мечеті.

Завершення місяця Рамадана і посту ознаменовується другим за значенням з мусульманських свят - Ід аль-Фітр, що починається із заходом сонця в останній день Рамадану і триває перші два дні наступного місяця.

В одних мусульманських країнах перший день Рамадану визначається астрономічними обчисленнями, а в інших - безпосереднім спостереженням за місяцем або свідченнями авторитетних мусульманських богословів. Іслам допускає обидві можливості, в зв'язку з чим дата початку релігійного свята в різних країнах може відрізнятися.

Зокрема, більша частина мешканців Індонезії починає піст через добу, проте інша частина вже дотримується Рамадана, повідомляє газета Jakarta Globe та цитує  міністра в справах релігії Сурьядарма Алі, який сказав, що спостерігачі ще не помітили зародження нового місяця, що означає, що перший день Рамадана припаде на суботу, 21 липня.

Нагадаємо, минулого року священний для мусульман місяць Рамадан розпочався 1 серпня. Рамадан є частиною місячного календаря і, відповідно,  початком його вважається поява місяця. Як відомо, місячний календар на 11 днів коротший за григоріанський календар, тому щороку Рамадан розпочинається на 11 днів раніше, ніж попереднього року.