НОВИНИ

У Румунії подали до суду на відстороненого президента Бесеску

У Румунії правлячий Соціал-ліберальний союз подав до суду на відстороненого від посади президента Траяна Бесеску. Про це в четвер в ефірі румунського новинного телеканалу Relitatea повідомив один із лідерів Союзу, депутат парламенту Єуджен Ніколееску.

З його слів, Бесеку звинувачується у "поширенні неправдивої інформації навколо подій, що відбуваються у країні, що призводить до зниження економічного зростання і падіння курсу національної валюти".

"У поданому до Вищої касаційної палати судовому позові ми вказали, що Траян Бесеску, нарівні з іншими лідерами Ліберально-демократичної партії, маніпулюючи громадською думкою в країні та європейських державах, поширює неправдиву інформацію про події, що відбуваються в країні, звинувачуючи Соціал-ліберальний союз у державному перевороті", -  підкреслив Ніколееску.

Соціал-ліберальний союз вимагає притягнути до відповідальності, крім Траяна Бесеску, ще 15 політичних діячів Румунії, серед яких євродепутат Моніка Маковей, екс-прем'єри країни Еміль Бок і Міхай Резван Унгуряну, колишній президентський радник Себастіан Лезерою та інші.

"Дії Траяна Бесеску та його соратників спрямовані на погіршення іміджу країни і підпадають під відповідні статті Кримінального кодексу Румунії", -  сказав Ніколееску.

Читайте також: Чим закінчиться протистояння румунського уряду й президента?

Нагадаємо, парламент Румунії проголосував 6 липня за відсторонення від посади президента Траяна Бесеску.

Конституційний суд Румунії визнав законним таке рішення депутатів парламенту і підтвердив, що чинним президентом країни до 29 липня, в цей день в країні має відбутись референдум про імпічмент Бесеску, залишається Крін Антонеску.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.