НОВИНИ

Ще одна облрада закликає Януковича не підписувати мовний закон

Хмельницька обласна рада на черговій сесії 17 липня прийняла звернення до президента Віктора Януковича, в якому закликала його не підписувати закон про мовну політику. Про це сказано у зверненні облради.

У документі депутати висловили переконання в тому, що єдиною державною мовою в державі має бути українська, статус якого закріплено в Конституції.

Зокрема, депутати визнали за необхідне консолідувати навколо цього питання мовознавців, правозахисників, фахівців з питань статистики, держави та права, а також представників місцевих рад і громадських організацій.

"Потрібно врахувати всі конфліктні моменти законопроекту й вивести мовне питання з політичної площини", - сказано у зверненні.

Зі слів голови облради Миколи Дерикота, за це звернення проголосували депутати й від більшості, і від опозиції.

"Таким чином, депутати від різних політичних сил об'єднали свої зусилля й звернулися до президента із проханням не підписувати закон, поки він не пройде належну експертизу", - зазначив Дерикот.

Раніше 6 липня депутати Хмельницького міської ради на позачерговій сесії закликали президента накласти вето на закон про мовну політику.

Нагадаємо, 13 липня депутати Рівненської обласної ради одноголосно – 66 голосами – ухвалили звернення до президента з вимогою не допустити набуття чинності закону «Про засади державної мовної політики», який, за їхніми словами, дестабілізує ситуацію в Україні.

3 липня Рада прийняла мовний закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Після цього почалися акції протестів проти цього закону в кількох містах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.