НОВИНИ

У Азарова вже обіцяють доступне житло від Януковича за 6 тис. грн квадратний метр

Перші будинки за соціальною ініціативою президента «Доступне житло» в Україні планується ввести в експлуатацію восени 2013 року. Про це 17 липня повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури України Борис Колесніков під час робочого візиту до Італії з питань вивчення доступного житла, повідомляє прес-служба міністерства інфраструктури.

«Якщо все буде добре, то перший будинок буде здано наступного року – орієнтовно в вересні-жовтні», - сказав Колесников, додавши, що мова йде не про індивідуальні будинки, а про цілі квартали такого житла. Віце-прем’єр-міністр  зауважив, що це буде абсолютно доступне для населення житло: «Завдання Уряду - вкластися у вартість такого житла до 6 тис. грн за 1 м. кв.».

Колесніков зазначив, що буде внесена низка законодавчих змін щодо будівництва такого житла, зокрема, щодо передачі землі під забудову. Планується розглянути питання щодо безкоштовної передачі муніципалітетами землі для будівництва такого житла. «Держава підведе усі мережі, але квартиру можна буде продавати тільки готову. Ніхто передплату брати не буде, це буде заборонено на законодавчому рівні», сказав він.

Віце-прем’єр-міністр також додав, що згідно з програмою держава розгляне питання можливості виплат процентів по кредитам компаніям, компенсації ставки покупця.

При цьому кредити на доступне житло планується видавати під 3% річних на основі фінансового лізингу.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Микола Азаров незадоволений темпами реалізації соціальної ініціативи президента «Доступне житло». У зв’язку з цим, він доручив розібратися з причинами гальмування іпотечного кредитування, а також має намір заслухати керівників тих регіонів, де взагалі не укладені угоди на придбання доступного житла.

Водночас, колишній міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко назвав кілька основних причин, чому дешеві кредити не підтримуються ані банками, ані населенням. Зокрема, через нав’язливу рекламу, яка відлякує людей. Крім того, комерційні банки категорично не сприймають цю програму тому, що вони наразі вкрай неохоче кредитують житло через безліч проблем з вже виданими іпотечними кредитами. До того ж, зараз банки залучають депозити під 21%, а уряд хоче, щоб вони кредитували житло під 16%.

Кучеренко переконаний, що подібним чином можуть фінансувати будівництво тільки державні банки за рахунок якогось спеціального рефінансування з боку Нацбанку.

Нагадаємо, у 12 регіонах країни досі не укладено жодного договору і, відповідно, не видано жодного кредиту за програмою дешевої іпотеки під 3%, що її започаткував уряд з травня цього року.

11 липня у Мінрегіоні заявили, що влада на місцях повинна «активніше роз'яснювати зацікавленим громадянам умови отримання здешевленої іпотеки».

Раніше президент Віктор Янукович обіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.