НОВИНИ

Експерт: влада «надуває» дані про врожай, щоб хвалитися своїми досягненнями

«Приписки» до врожаю вже стали щорічною практикою, яка дозволяє владі маніпулювати цінами на харчові продукти та заявляти про свої досягнення. Про це заявив почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич, коментуючи заяву опозиційного політика Томенка, про підготовку владою зернової афери у стилі сталінської продрозверстки.

«Це зовсім не нова ситуація. Факт, який давно має місце. До урожаю зернових минулого року приписали близько 10 мільйонів тонн «надутих». Цілком зрозуміло, що і цього року будуть приписані цифри щодо зерна. Це один з важливих факторів впливу на суспільство. Цей фактор використовується і за цієї системи влади він буде експлуатуватися», – зазначив Томич.

За словами Томича, цього року в Україні можуть зібрати близько 40 мільйонів тонн зерна, а торік зібрали 58 мільйонів тонн зернових культур.

Як повідомлялось, 16 липня Микола Томенко повідомив, що влада змушує аграріїв фальсифікувати документи щодо врожаю і здавати зерно на визначені підприємства, що свідчить про підготовку зернової афери .

За словами Томенка, надані аграріями документи свідчать, що розроблена ціла система, як за допомогою «перевірених комуністичних методів від Сталіна до Брежнєва прозвітувати перед народом про черговий великий успіх влади Віктора Януковича». Зокрема, за словами Томенка, зокрема від керівників при ватних господарств вимагають у обов’язковому порядку здати конкретну кількість зерна на конкретні підприємства області.

Нагадаємо, раніше опозиційний народний депутат Анатолій Гриценко заявляв, що влада готує найбільшу аферу не на виборах, а довкола продажу землі. Зокрема, за його словами «кілька українських сімей готуються скупити 40 мільйонів гектарів наших чорноземів».

«Уже зараз владою готується ґрунт для цього. Ведуться розмови, що вартість одного гектара української землі - $300. Між тим у Європі земля коштує від €15 до €20 тисяч за гектар. Партія регіонів хоче заробити на цій афері сотні мільйонів доларів для своїх родин», - пояснив Гриценко.

22 червня парламент позбавив місцеві органи влади права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення. Депутати прийняли кілка поправок до чинного законодавства, які різко змінюють всю земельну систему в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.