НОВИНИ

Азаров особисто «стимулюватиме» намісників Януковича за гальмування дешевої іпотеки

Прем’єр-міністр України Микола Азаров незадоволений темпами реалізації соціальної ініціативи Президента «Доступне житло». Про це він заявив 16 липня під час засідання уряду, повідомляє прес-служба Кабміну.

У зв’язку з цим, Азаров доручив відповідальним органам, у першу чергу Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, розібратися з причинами гальмування іпотечного кредитування.

Він заявив, що має намір заслухати керівників тих регіонів, де взагалі не укладені угоди на придбання доступного житла.

Нещодавно Азаров уже звертав увагу на необхідність ретельніше опрацьовувати шляхи реалізації програми здешевлення вартості іпотечних кредитів. Зокрема, Мінрегіону було доручено докладати більше зусиль для популяризації цієї програми.

Як повідомлялось, колишній міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко назвав кілька основних причин, чому дешеві кредити не підтримуються ані банками, ані населенням. Зокрема, через нав’язливу рекламу, яка відлякує людей. Крім того, комерційні банки категорично не сприймають цю програму тому, що вони наразі вкрай неохоче кредитують житло через безліч проблем з вже виданими іпотечними кредитами. До того ж, зараз банки залучають депозити під 21%, а уряд хоче, щоб вони кредитували житло під 16%.

Кучеренко переконаний, що подібним чином можуть фінансувати будівництво тільки державні банки за рахунок якогось спеціального рефінансування з боку Нацбанку.

Нагадаємо, у 12 регіонах країни досі не укладено жодного договору і, відповідно, не видано жодного кредиту за програмою дешевої іпотеки під 3%, що її започаткував уряд з травня цього року.

11 липня у Мінрегіоні заявили, що влада на місцях повинна «активніше роз'яснювати зацікавленим громадянам умови отримання здешевленої іпотеки».

Раніше президент Віктор Янукович обіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.

16 березня під час «години запитань до Кабінету Міністрів» у парламенті віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.

Читайте також: Спекулюючи на житловій проблемі, можновладці її лише поглиблюють

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.