НОВИНИ

Екс-директор Мистецького арсеналу побудував для доньки ресторан у Лаврі

Бізнесмен і голова партії «Віче» Ігор Дідковський подарував своїй доньці власний ресторан на території Києво-Печерської лаври, поруч з музеєм Івана Гончара. Про це йдеться у програмі "Світське життя".

Ведуча програми поцікавилась у бізнесмена, чи не обійшлося у цій справі без адмінресурсу. "Ніхто мені не допомагав. Я створив піклувальну раду… Навіть для національного музею отримати землю – це неможливо", - сказав Дідковський.

На питання, а чи можливо отримати землю під ресторан на території Лаври, Дідковський відповів, що землі під рестораном нема.

"Ресторан є елементом музею, і закон "Про музеї та музейну справу", глава 13, каже про рекреаційну зону музею… Тяжко запросити моїх колег – банкірів, бізнесменів. Вони не ходять в музеї чомусь. А сьогодні прийшли" - зазначив він.

Такий подарунок для дочки коштував 1 млн 200 тис. грн., додав Дідковський, зазначивши, що "це небагато".

Бізнесмен також є колекціонером, власником найбільшої колекції скіфського золота.

За його словами, вона нараховує 21 одиницю, 4 пекторалі, єдиний в світі пояс скіфської цариці, і оцінена Дойчбанком – у €18 млрд. євро.

"Їй нема ціни", - наголосив Дідковський.

Він додав, що купував колекцію за десятки мільйонів доларів.

Як повідомлялось, ще одне незрозуміле будівництвоведеться на території Києво-Печерської Лаври. Зокрема, там вже зведено три поверхи.

Генеральний директор Національного Києво-Печерського заповідника Вікторія Ліснича, коментуючи будівництво запевнила, насправді це здійснюється реконструкція погребу.

Таку інформацію підтвердив і міністр культури Михайло Кулиняк.За його словамиміністерство видало дозволи саме на реконструкцію погребу.

Читайте також: Великий льох у Лаврі виріс на три поверхи і завмер

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.