НОВИНИ

Акції на захист української мови пройшли у Нью-Йорку і Франкфурті

Представники діаспори виступили на захист української мови і проти мовного закону з пікетами українських дипломатичних установ закордоном. Про це повідомляє Медіапортал української діаспори.

У Нью-Йорку біля генерального консульства України 11 липня зібралося близько 100 людей, які вимагали від гаранта Конституції Януковича накласти вето на прийнятий мовний закон.

«Ми вимагаємо, щоб Ви наклали вето на прийнятий Верховною Радою закон «Про основи мовної політики». Як гарант Конституції, Ви повинні однозначно підтримати єдину державну мову України – українську! Українська громада і світ чекає вашого вето!»- звернулися українці закордоння з листом до Януковича.

Подібні листи-вимоги Українська національна інформаційна служба (УНІС), організація, яка діє при Українському конгресовому комітеті Америки (УККА), закликала надсилати також від окремих осіб та організацій в діаспорі.

Тим часом, у Європі відбулись подібні пікетування українських дипустанов. Зокрема, протестна акція відбулася біля стін генконсульства України у Франкфурті.

Українці Франкфурту вимагали скасувати прийнятий фальсифікаційними методами закон Колісніченка-Ківалова. Було окремо підкреслено антиконституційний характер цього закону. Пролунав заклик до вищих посадових осіб України не підписувати його. На мітингу лунали гасла: «Українська – єдина державна», «Ганьба катам України», «У Німеччині – німецька, у Росії – російська, в Україні – українська!».

Нагадаємо, маніфестація на підтримку української мови відбулася також у Празі та Парижі.

Як повідомлялося, на 11 липня подібні пікети дипустанов України закордоном були заплановані, також, у Лондоні та Гамбурзі.

15 липня протестна акція відбудеться у Чикаго, а 18 липня українці прийдуть під дипломатичне представництво України у Торонто.

Раніше пікет української дипустанови відбувся у Литві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.