НОВИНИ

Румунський президент може лишитися при владі

Конституційний суд Румунії у вівторок підтвердив законність поправок до закону про референдум, запропонованих урядом Віктора Понти і схвалених парламентом.

Тепер для того, щоб оголосити імпічмент президенту, потрібна більшість голосів виборців, які взяли участь у виборах. Раніше для цього була потрібна згода більшості зареєстрованих виборців.

Проте, суд ухвалив, що імпічмент може бути оголошений тільки в тому випадку, якщо участь у референдумі взяли не менше 50 відсотків зареєстрованих виборців. Це важливе застереження дає непопулярному президентові Бесеску шанс уникнути імпічменту.

Прем'єр-міністр країни Віктор Понта заявив, що буде поважати рішення Конституційного суду, проте пізніше представник його партії зазначив, що екстрений декрет про референдум, який не встановлює порогу явки та який прийняв парламент минулого тижня, залишається в силі. Таким чином, правила проведення референдуму, призначеного на 29 липня, залишаються незрозумілими.

Сьогодні Понта відправиться в Брюссель, щоб пояснити партнерам по Євросоюзу відбувається в його країні. Напередодні ЄС висловив стурбованість швидкістю, з якою приймаються рішення щодо відсторонення від влади Траяна Бесеску.

Нагадаємо, Конституційний суд Румунії в понеділок визнав законним рішення депутатів парламенту про припинення повноважень президента Траяна Бесеску.

Як повідомлялося, 6 липня парламент Румунії проголосував за відсторонення від посади президента Траяна Бесеску. За відсторонення проголосували 258 з 432 депутатів.

Після оголошення парламентом імпічменту і до проведення референдуму обов'язки президента Румунії тимчасово виконуватиме голова Сенату, лідер націонал-ліберальної партії Румунії Крін Антонеску.

Читайте також: Чим закінчиться протистояння румунського уряду й президента?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.