НОВИНИ

Регіонали Львіщини незадоволені мовним законом

Львівська обласна організація Партії регіонів заявляє про незадоволення законом про мовну політику. Про це сказано в повідомленні прес-служби лідера львівської облорганізації партії, депутата Верховної Ради від ПР Петра Писарчука.

"Зрозуміло, що переважна більшість делегатів (обласної партійної конференції), які є галичанами, не можуть схилитися до того, щоб позитивно відгукнутися про прийнятий Верховною Радою закон (про мовну політику). Зрозуміло, що ні спосіб, яким прийнято закон, ні його зміст не задовольняє членів Партії регіонів на Львівщині", – цитуються в повідомленні слова Писарчука.

Він висловив надію, що позицію облорганізації буде почуто.

Як повідомлялось, раніше Писарчук заявив про те, що не голосував за прийняття закону про основи державної мовної політики, і відкликав свій голос.

3 липня Рада  прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширено цю мову.

За прийняття в цілому відповідного законопроекту №9073 проголосували 248 депутатів за 226 мінімально необхідних.

У Києві та інших містах України тривають протести проти мовного закону. До протестів за кордоном долучилася українська діаспора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.