НОВИНИ

Посол Німеччини: всі уряди України дуже мало робили для зменшення газової залежності від Росії

Всі українські уряди дуже мало робили для зменшення газової залежності від Росії, сподіваючись на продовження практики низьких «дружніх» цін. Про це заявив Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина».

«Потрібно сказати, що всі українські уряди дуже мало робили для зменшення газової залежності від Росії. Всі сподівалися на продовження практики низьких «дружніх» цін. А сьогодні, коли ціни не тільки досягли світових, але і трохи перевищили їх, з вашого боку піднімається крик. Так що мені здається, що це стратегічне завдання - створити баланс поставок газу з різних джерел», - сказав посол в інтерв'ю «Коммерсант-Украина».

Він нагадав. Що Німеччина теж імпортує багато газу з Росії, але ця залежність не така значна, як в Україні. «У нас є також газ з Норвегії та з інших джерел», - додав він.

Нагадаємо, у березні голова правління Нафтогазу Євген Бакулін повідомив, що компанія розглядає можливість імпорту близько 10 млрд куб. м газу з Європи. У травні цього року НАК «Нафтогаз України» домовився з німецькою компанією про можливості закупівлі газу. 

Україна домагається перегляду газових контрактів з Росією від 2009 року із середини 2011 року, але поки що безуспішно.

Читайте також: у пошуках «схемки на двох»: плани зменшити газову залежність від Росії залишаються популізмом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.