НОВИНИ

У Житомирі пройшла акція на захист української мови

У понеділок у Житомирі в акції на захист української мови взяли участь півсотні осіб, зокрема вчені, викладачі вишів, депутати облради від опозиції.

Мітинг відбувся за ініціативи Всеукраїнського комітету захисту української мови. Організатори роздали учасникам акції наклейки на одяг у формі сердечка з надписом "Серце мови – серце нації!", газети та листівки.

Учасники акції на Майдані Корольова біля Житомирської облдержадміністрації розгорнули плакати з гаслами: "Мова – мати єдності!", "Захистимо мову, захистимо Україну!" і скандували: "Банду –  геть!". Протестувальники закликали керівників Житомирської облдержадміністрації висловити свою позицію з мовного питання, якою б вона не була. Також під час мітингу було зібрано кілька сотень підписів громадян під вимогою проведення позачергової сесії облради з мовного питання.

Викладачі житомирських вишів читали вірші українських та російських поетів Олександра Олеся та Володимира Маяковського.

Акція завершилася спільною молитвою за Україну та збором підписів за проведення позачергової сесії Житомирської обласної ради з мовного питання.

Як повідомлялось,  у неділю кількасот людей із представниками церков різних конфесій спільно помолилися за українську мову у Львові. 

У вівторок, 3 липня, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики". Таке рішенні підтримали 248 народних депутатів.

Читайте також: Закон про мови: регіонали-«безпрєдєльщики» не помічають безпомічних опозиціонерів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.