НОВИНИ

Збиткові підприємства не матимуть права на відшкодування ПДВ "автоматом"

Великі платники податків, які задекларували збиток за підсумками попереднього звітного (податкового) року, не будуть мати право на повернення податку на додану вартість (ПДВ) в автоматичному режимі.

Відповідна норма передбачена прийнятим парламентом законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо Державної податкової служби і у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні)».

Так, пункт 200.19 Податкового кодексу доповнюється підпунктом 200.19.8, згідно з яким, встановлюється додаткова вимога до великих платників податків для отримання права на автоматичне повернення ПДВ, зокрема відсутність від'ємного значення об'єкта обкладення податком на прибуток за наслідками останнього звітного періоду (року).

Нагадаємо, Верховна рада 5 липня прийняла закон № 10224, яким ввела ряд важливих змін.

Зокрема, введена п'ята і шоста група платників єдиного податку, під яку підпадають фізичні і юридичні особи з річним обсягом доходу до 20 млн гривень.

Закон також вводить річний звітний період з податку на прибуток і зобов'язує підприємства з річним доходом понад 10 млн гривень сплачувати щомісячні авансові внески по ньому.

Крім того, документ містить поправку депутата Юрія Воропаєва (фракція Партії регіонів), що встановлює податок у розмірі 5% замість діючих 15% на доходи у вигляді дивідендів від іноземних джерел, які включаються в загальний річний оподатковуваний дохід платника податку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.