НОВИНИ

Громадяни допомагають державі утримувати курс гривні до долара

Національний банк прагне утримати курс гривні до долара США на рівні 8 грн за $1, заради чого до кінця року витратить на ці цілі майже $ 5 млрд. Про це повідомили в МВФ.

Тиск на курс не зменшується навіть влітку – у червні резерви НБУ зменшилися на $ 1,44 млрд через необхідність держави повертати свої зовнішні борги. Це зберігає високі девальваційні очікування, оскільки у населення і бізнесу немає впевненості в тому, що після парламентських виборів буде вжито заходів для утримання курсу, відзначають економісти, пише "Коммерсант-Украина".

В НБУ сподіваються на відновлення валютних резервів. "В кінці року міжнародні резерви будуть на рівні початку року ($ 31,79 млрд. – Ред.) або навіть вище", – повідомив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький. Однак у МВФ підрахували, що для утримання курсу гривні на рівні 8 грн / $1 НБУ доведеться витратити до кінця року ще майже $ 5 млрд, і його резерви опустяться до $ 24,4 млрд. Цей сценарій враховує відсутність надходжень від МВФ в межах угоди stand-by.

Як відзначає видання, неочікувано, але українські громадяни поки допомагають НБУ утримувати курс. У червні вони купили всього $1,86 млрд, що менше, ніж у травні ($1,88 млрд), і набагато менше, ніж у червні 2011 року ($ 2,9 млрд). Значне надходження валюти від іноземних футбольних фанатів під час Євро-2012 банки не помітили: обсяг викупленої валюти зменшився з $1,36 млрд в травні до $1,12 млрд в червні.

Подальшого розвитку ситуації експерти поки не прогнозують. "Серпень і вересень є складними місяцями для валютного ринку, тому НБУ доведеться витрачати резерви на підтримку курсу гривні. Девальваційні очікування зберігаються, оскільки у населення немає впевненості, що після парламентських виборів буде вжито заходів для утримання курсу", – каже економіст інвестиційної компанії Dragon Capital  Олена Бєлан.

Нагадаємо, за повідомленням НБУ, зменшення резервів Нацбанку у червні відбулося в основному через те, що в червні Україна погасила $1,8 млрд за зовнішнім держборгом в іноземній валюті, а також через великі обсяги продажів Нацбанком валюти на міжбанку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.