НОВИНИ

Азаров впевнений, що зможе домовитися з росіянами щодо обсягів закупівлі газу

Прем'єр Микола Азаров заявляє, що країна споживатиме стільки російського газу, скільки необхідно для ЖКГ, народного господарства та підготовки до зими. Про це він сказав в суботу в селі Джерельне (Сімферопольського району).

"Ми будемо споживати стільки газу, скільки треба для нашої житлово-комунальної галузі, народного господарства та підготовки до зими, і ні на один мільярд більше. А та цифра, яка була закладена в цьому скандальному контракті (газовий контракт від 2009 року), нехай вона буде на совісті того, хто з української сторони підписав контракт", - заявив Азаров.

Водночас прем'єр висловив переконання, що Україна зможе домовитися з РФ щодо обсягів закуповуваного російського газу.

"Розберемося. Мають бути 12 липня переговори з російською стороною на рівні президентів. Нещодавно у мене були переговори з моїм російським колегою. Знайдемо ми спільну мову з усіх питань. Так що не треба переживати", - сказав Азаров.

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу в країні на 2012 рік. Згідно з документом, Нафтогаз має намір імпортувати 27 млрд кубометрів російського газу.

Цей обсяг є нижчим, ніж передбачено чинним контрактом з Газпромом, і навіть нижче зобов'язань по take-or-pay.

Газпром не погоджується на зниження обсягів закупівлі.