НОВИНИ

Парламент Румунії проголосував за імпічмент президента

Парламент Румунії проголосував у п'ятницю, 6 липня, за відсторонення від посади президента Траяна Бесеску, повідомляє агентство Ассошіейтед Пресс.

Парламентарі вважають, що дії Бесеску, за час перебування якого при владі в країні різко посилився економічна криза, не відповідають конституції.

Як відзначає агентство Франс Пресс, за відсторонення проголосували 258 з 432 депутатів. Тепер протягом найближчих тридцяти днів у країні повинен пройти загальнонаціональний референдум щодо винесення імпічменту президенту, зазначають західні ЗМІ.

Після оголошення парламентом імпічменту і до проведення референдуму обов'язки президента Румунії тимчасово виконуватиме голова Сенату, лідер націонал-ліберальної партії Румунії Крін Антонеску.

Загальнонаціональний референдум щодо імпічмента президенту призначений на 29 липня.

Нагадаємо, цього тижня опозиційна лівоцентристська коаліція Румунії почала процедуру відсторонення президента від посади. Відповідно до законодавства країни, глава держави може бути усунений з посади у разі грубого порушення конституції.

Парламент намагається висловити недовіру Бесеску вже другий раз за час його перебування на даній посаді. У 2007 році йому вдалося зберегти за собою посаду президента за результатами референдуму, хоча парламентарі також проголосували за його відставку, пояснюючи, що дії Бесеску не відповідають конституції і загострюють внутрішньополітичну обстановку в країні.

З початку травня правоцентристському президенту Румунії доводилося працювати з лівоцентристським урядом після того, як парламент виніс вотум недовіри правоцентристському кабінету прем'єр-міністра Міхая Унгуряну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.