НОВИНИ

У Криму 30 громадських організацій засуджують мовний закон і готують протести

В суботу, 7 липня, в Сімферополі пройде марш громадськості на захист української мови і проти закону Ківалова-Колісниченка, ухваленого Верховною Радою України 3 липня. Про це повідомив один з організаторів акції, голова громадської організації «Український дім» Андрій Щекун.

Марш від будівлі Постійного представництва України в Криму до Верховної Ради автономії пройде без партійної символіки під гаслом «За єдність України!».

За словами Щекуна, понад 30 громадських і політичних організацій автономної республіки різко засудили ухвалення Закону про засади мовної політики, який, на їхню думку загрожує існуванню української мови і дестабілізує ситуацію в Україні.

Вони закликали спікера українського парламенту не підписувати цей документ, оскільки той був ухвалений з порушеннями регламенту і Конституції, а президента Віктора Януковича – ветувати його, зазначив голова «Українського дому».

На думку Щекуна, запровадження цього закону легітимізує дискримінацію, якої зазнають у Криму україномовні громадяни і дозволить владі й далі порушувати їхні етнокультурні і мовні права уже на законній підставі.

Наступним кроком представники української громадськості мають намір звертатися до Верховного комісара ОБСЄ з прав національних меншин з проханням захистити українську меншину в Криму.

Як повідомлялось, голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що закон про принципи державної мовної політики не може бути направлений на підпис президенту Віктору Януковичу, оскільки він був прийнятий з масою порушень.

Нагадаємо, 3 липня за головування першого віце-спікера Адама Мартинюка Рада ухвалила закон про основи державної мовної політики.

4 липня Україною прокотилася хвиля протестів проти ухваленого мовного закону «регіоналів» Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

У зв’язку з цими подіями спікер парламенту Володимир Литвин та віце-спікер Микола Томенко оголосили про свою відставку.

Читайте також: Жодної підтримки тимчасовому уряду!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.