НОВИНИ

В Аргентині екс-диктаторів засудили за викрадення дітей дисидентів

Аргентинський суд виніс вироки колишнім військовим диктаторам країни Хорхе Віделі та Рейнальдо Біньйону у справі про викрадення малолітніх дітей своїх політичних опонентів. Про це у четвер повідомляють місцеві ЗМІ.

Аргентинський суд вивчив безліч випадків незаконного викрадення, насильницького утримання та зміни прізвищ дітей у віці до 10 років, батьки яких були супротивниками Відели. Як встановив суд, ці злочини скоювалися за наказом військового керівництва  крани  на систематичній основі.

87-річний Відела за рішенням суду отримав 50 років ув'язнення попри те, що  раніше   був засуджений до  довічного ув'язнення за злочини проти людства.

Також  тривалі терміни тюремного ув'язнення отримали ще 10 осіб, у тому числі останній диктатор Аргентини Рейнальдо Біньоне, який раніше був засуджений до 25 років ув’язнення  за звинуваченнями в порушеннях прав людини. Він також звинувачувався в причетності до викрадень малолітніх дітей у дисидентів і противників військового режиму в Аргентиніі отримав за рішенням суду 15 років позбавлення волі.

Як відомо, у 1985 році за тортури і вбивства аргентинський суд засудив Віделу до довічного ув'язнення. Однак в 1990 році президент Аргентини Карлос Менем помилував диктатора. У 1998 році аргентинський суд уже видавав ордер на арешт екс-президента у зв'язку з насильницьким усиновленням дітей політв'язнів третіми особами. Однак через вік підсудного тюремне ув'язнення було замінено домашнім арештом. У 2006 році указ Менема про помилування був оголошений неконституційним, і судове розслідування відновилося. У 2008 році Віделла  був знову арештований і відправлений до  військової в'язниці. У грудні 2010 року суд засудив колишнього президента Аргентини до довічного ув'язнення за злочини проти людства.

 

Згідно з офіційними даними, за роки військової диктатури в Аргентині безслідно зникли 18 тисяч громадян. На думку правозахисних організацій, ця цифра сягає 30 тисяч людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.