НОВИНИ

У ФІФА схвалили систему електронного фіксування голів у футболі

Учасники спеціального засідання Міжнародної ради футбольних асоціацій (IFAB) у четвер в Цюріху проголосували за впровадження системи визначення взяття воріт за допомогою сенсорного датчику в м’ячі.

IFAB, який відповідає за правила гри у футбол, назвав нововведення «технологія лінії воріт».

Дві системи визначення взяття воріт - Hawk Eye і GoalRef, які вже перевірялися в дії з ініціативи ФІФА в березні, виводяться на новий етап розробок. На офіційному рівні обидві системи пройдуть фінальний тест під час чемпіонату світу серед клубів у грудні в Японії.  Питання про те,  чи будуть на турнірі використовуватися додаткові арбітри за воротами залишається  на стадії обговорення.

Німецька система GoalRef ґрунтується на використанні спеціального м’яча з сенсором усередині. Коли м’яч перетинає лінію воріт, він проникає крізь магнітне поле. Англійська технологія Hawk-Eye вже використовується у тенісі та крикеті. У різних пунктах встановлюють по шість камер на кожні ворота. Зняте ними зображення автоматично поєднується, аби визначити точне місце влучання м’яча. Обидві системи негайно інформують суддю про гол  за допомогою наручного годинника.

У 2011 році ФІФА оприлюднила критерії, яким повинна відповідати технологія лінії воріт, По-перше, стопроцентна точність: система не повинна зараховувати гол у випадку, якщо м’яч потрапив у бокову сітку і закотився у простір воріт. По-друге, пристрої повинні інформувати суддю про забитий м’яч протягом секунди по тому, як м’яч перетнув лінію. Якщо їм знадобиться більше часу, аби спрацювати, це порушить перебіг матчу, вважають у ФІФА.І по-третє, технологія повинна працювати як при денному, так і при штучному освітленні, і за будь-яких погодних умов. З дванадцяти початкових варіантів лише дві системи були винесені на голосування: англійська і німецька.

Нагадаємо, в рамка Чемпіонату Європи з футболу 2012 року угорський рефері Віктор Кашшаі в матчі Україна-Англія не зарахував гол Марко Девіча на 63-й хвилині гри. Пізніше суддя визнав свою помилку, а УЄФА відсторонила Кашшаі від матчів плей-оф Євро-2012.

Президент ФІФА Джозеф Блаттер після матчу Україна-Англія заявив, що необхідно вводити електронну систему визначення голів.

Читайте також: Поле для єднання: попри глобалізацію, футбол залишається потужним інструментом консолідування нації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.