НОВИНИ

У Табачника замовили букварі для 2 класу авторства матері Хорошковського за 500 грн екземпляр

ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України уклав 27 червня низку угод на видання підручників на загальну суму 86,15 млн грн. Шістнадцять видавництв мають надрукувати 5,58 млн книжок до листопада цього року. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Найдорожчим виявився «Буквар. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 2 клас». Підручник вийде накладом 226 екземплярів, кожен з яких обійдеться в 508 гривень. Серед авторів книги – Ольга Хорошковська, мати першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського.

Нагадаємо, у квітні цього року Міносвіти вже замовляло підручники її авторства – «Математику» для першого класу для шкіл з польською мовою навчання. Тоді підручник Хорошковської також був найдорожчим із переліку замовлених книжок. Наклад з 302 екземплярів коштував 153 тис грн., тобто 506 грн./екз.

Ці букварі коштують дорожче від інших книжок, які видаються аналогічними накладами. Київський національний музей російського мистецтва у березні цього року замовив видання книги «Врубель і Київ» тиражем 1000 примірників. Книга має 430 сторінок матового паперу, тверда обкладинка та вставки мають тиснення золотом, кожна книжка пакується в індивідуальну вакуумну упаковку. Попри це «Врубель» обійшовся у 150 грн., що на 50-60 гривень дешевше від букварів Хорошковської для шкіл з румунською і угорською мовами навчання по 202 і 216  гривень при накладі близько 1000 екзмеплярів. Цього року Міносвіти також замовило для першокласників підручники співавторства Ольги Хорошковської для шкіл з молдовською і польською мовами викладання по 496 і 647 гривень. Тоді Міносвіти виправдовувало високу ціну букварів маленьким тиражем.

Нагадаємо, перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти в 2010-2011 роках, коли його очолював Дмитро Табачник, виявила, що видавництва, яким Мінсовіти замовляло видання підручників, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ «Побутелектротехніка» Михайла Шифріна. Після цього компанія замовляла друк в реальних типографіях, залишаючи собі 60-85% від загальної суми виділених міністерством коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.