НОВИНИ

Рада визначила штрафи для мобільних операторів та провайдерів

Верховна Рада закріпила за Національною комісією державного регулювання зв'язку й інформатизації повноваження зі встановлення адміністративно-господарської відповідальності операторів, провайдерів телекомунікацій у вигляді штрафів за порушення законодавства про телекомунікації.

За прийняття в цілому законопроекту №9747 проголосували 253 депутата при мінімально необхідних 226.

 

Парламент, зокрема, закріпив за НКРЗ можливість штрафувати телекомунікаційні оператори на суму 500 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян за здійснення господарської діяльності в сфері телекомунікацій без повідомлення комісії про внесення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій або надання телекомунікаційних послуг без відповідної ліцензії або дозволу на використання номерного ресурсу.

 

Крім того, законопроектом передбачається штраф у розмірі від 1 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів за невиконання рішень НКРЗ, порушення ліцензійних умов або правил здійснення діяльності в сфері телекомунікацій.

 

Також за непредставлення в НКРЗ звітності й інформації у встановлений термін, а також за використання номерного ресурсу не за призначенням, у тому числі у разі незаконної передачі його іншим особам Рада ввела штраф у розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів.

 

Ці штрафи зараховуються в державний бюджет.

 

Відповідно до пояснювальної записки, прийняття цього законопроекту допоможе наблизити українське законодавство в сфері телекомунікацій до законодавства Європейського Союзу.

 

Нагадаємо, 22 травня Рада прийняла законопроект №9747 у першому читанні 254 голосами.

 

Цей законопроект був зареєстрований у парламенті 24 січня.

 

У грудні 2009 року НКРЗ ініціювала введення штрафу до 5% від річного доходу від реалізації продукції оператора телекомунікацій за порушення ліцензійних умов діяльності в сфері телекомунікацій, однак відповідний законопроект згодом був відкликаний з Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.