НОВИНИ

Тернопільська облрада позбавить ОДА повноважень і створить виконком

Тернопільська облрада припиняє будь-які контакти та співпрацю з блдержадміністрацією, та рекомендувала управлінню з експлуатації майна через борги розірвати договори оренди з ОДА. Про це йдеться у заяві голови обласної ради Олексія Кайди, оприлюдненій на сайті облради.

«Обласна рада припиняє контакти і співпрацю з облдержадміністрацією, доки голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян та його заступники не задекларують своєї позиції щодо подій 3 липня у Верховній Раді», – зауважив Кайда.

Він закликав керівництво ОДА офіційно звернутися до президента Віктора Януковича із закликом не підписувати Закон «Про засади державної мовної політики» і не допустити конституційного перевороту в державі.

Також депутати планують розглянути питання створення виконкому облради і скасування рішення про делегування ОДА своїх повноважень.

Додатково депутати Тернопільської обласної ради рекомендували управлінню з експлуатації майнового комплексу облради через борги розірвати договори оренди з облдержадміністрацією та її управліннями.

Відповідне рішення було прийнято 4 липня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності.

На ньому депутати розглянули листа управління з експлуатації майнового комплексу обласної ради, в якому йдеться про значну заборгованість облдержадміністрації за оренду будівлі, в якій розташовані управління та кабінети керівництва ТОДА. Зокрема, станом на 1 липня за електропостачання обладміністрація заборгувала 124 тис. грн, за газопостачання – 11,815 тис. грн, за експлуатаційні витрати – 214,534 тис. грн. Загалом борг становить 305 тис. 62 грн.

Обговоривши дане питання, члени комісії прийняли рішення рекомендувати управлінню майнового комплексу розірвати договори оренди з орендарями-боржниками – облдержадміністрацією та її управліннями.

Як повідомлялось, 4 липня президія Львівської облради оголосила керівників ОДА, а також представників Партії регіонів та їх сателітів, представниками окупаційної влади в Україні.

До цього, активісти об’єднаної опозиції Львівщини заблокували будівлю Львівської обласної державної адміністрації та не пускали чиновників офіційного представництва президента на свої робочі місця. Також облрада вирішила розірвати з ОДА договір про аренду приміщення.

Водночас, у Києві, біля Українського дому, де мала відбутись прес-конфренція Януковича відбулися сутички між учасниками акції протесту проти ухвалення мовного закону та міліцією. Прес-конференція Януковича перенесена на невизначений термін.

Загалом , 4 липня Україною прокотилася хвиля протестів проти ухваленого мовного закону «регіоналів» Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

Нагадаємо, 3 липня після ухвалення в цілому мовного закону авторства регіоналів Ківалова-Колесніченка опозиція розпочала біля Українського дому акцію протесту.

У зв’язку з ухваленням мовного закону спікер парламенту Володимир Литвин та віце-спікер Микола Томенко оголосили про свою відставку.