НОВИНИ

У Румунії парламент вирішує питання імпічменту президента

В Румунії у четвер, 5 липня, відкривається спеціальна сесія парламенту, на якій обговорюватиметься питання імпічменту президента Траяна Бесеску.

За відсторонення президента від влади виступають прибічники Соціально-ліберального союзу прем’єр-міністра Віктора Понти, які мають більшість у парламенті. Раніше вони змогли прибрати спікерів двох палат парламенту – союзників президента Бесеску. В свою чергу кабінет міністрів прийняв спеціальний наказ, що обмежує право Конституційного суду втручатися у справи про імпічмент.

У випадку, якщо парламент прийме рішення про відсторонення президента від влади, то впродовж 30 днів такий крок має підтримати більшість виборців на загальнонаціональному референдумі.

Бесеску заявляє про загрозу демократії в країні у зв’язку із діями чинної провладної більшості в уряді. Занепокоєність політичною кризою в Румунії висловили також Європейський союз та США.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр країни став учасником скандалу. Так, Національна атестаційна рада Румунії встановила, що прем’єр-міністр країни Віктор Понта  здійснив плагіат у написанні докторської дисертації.

27 червня голова Європейської народної партії Жозеф Доль сказав, що Віктор Понта повинен подати у відставку, якщо звинувачення в плагіаті виявиться обґрунтованим. Раніше прем’єр Румунії Віктор Понта заявляв, що не піде у відставку через висунені йому звинувачення в плагіаті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.