НОВИНИ

Пшонку просять притягнути Мартинюка до відповідальності за "мовну змову"

Депутат Верховної Ради від НУНС Юрій Кармазін просить генерального прокурора Віктора Пшонку притягнути до кримінальної відповідальності першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка за прийняття закону №9073 "Про основи державної мовної політики". Про це сказано в зверненні депутата до генпрокурора.

"Прошу притягнути до кримінальної відповідальності головуючого на 55-му пленарному засіданні Верховної Ради 6-го скликання Мартинюка А.І., що, перевищуючи свої посадові повноваження, перебуваючи в змові з народним депутатом Чечетовим М.В. та іншими членами Партії регіонів, на порушення регламенту поставив на голосування питання про прийняття в цілому законопроекту №9073, що призвело до прийняття Радою антиконституційного рішення, що розколює українське суспільство", - сказано в ньому.

У своєму зверненні депутат перелічує всі статті закону "Про регламент Верховної Ради", які було порушено, на його думку, при голосуванні.

Також Кармазін описує всю процедуру голосування й вказує на порушення, які були зроблені віце-спікером при цьому.

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширено цю мову.

Близько 2 тисяч поправок, внесених у документ до другого читання, були просто проігноровані парламентською більшістю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.