НОВИНИ

Влада Харківщини хоче, щоб Янукович став патроном ферм, овочесховищ і теплиць

Стратегія соціально-економічного розвитку Харківщини до 2020 року передбачає реалізацію проекту «Село майбутнього», у яке інвестори готові вкласти $140 млн. Про це 2 липня повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Юрій Сапронов.

«Інвестор є. Банківські гарантії з боку інвестора я особисто бачив. Банківські гарантії на 140 млн доларів. Йдеться про молочно-товарну ферму на території Харківської області (частково Харківський, частково Валківський райони) і про будівництво овочесховища і теплиць", - сказав Сапронов.

Він зазначив, що проект передбачається реалізувати під патронатом президента України Віктора Януковича.

Сапронов також повідомив, що найближчим часом має бути прийнята відповідна постанова Кабінету міністрів, після чого розпочнеться реалізація проекту.

«Готується постанова Кабінету міністрів України саме під цей проект ... Думаю, що протягом найближчих трьох тижнів ми отримаємо постанову Кабміну і почнеться реалізація цього проекту», - пояснив чиновник.

Проект Село майбутнього передбачає створення агрокластера із замкнутим циклом "виробництво-переробка-реалізація", який включає в себе сучасні високотехнологічні міні-ферми, переробні підприємства та широку мобільну мережу реалізацію продукції, а також будівництво на селі доступного і комфортного житла, яке молоді фермери отримують в оренду з правом викупу, створення в сільській місцевості сучасної розвинутої інфраструктури.

Як повідомлялось, опозиційний народний депутат Анатолій Гриценко вважає, що влада готує найбільшу аферу не на виборах, а довкола продажу землі. Зокрема, за словами Гриценка, «кілька українських сімей готуються скупити 40 мільйонів гектарів наших чорноземів».

«Уже зараз владою готується ґрунт для цього. Ведуться розмови, що вартість одного гектара української землі - $300. Між тим у Європі земля коштує від €15 до €20 тисяч за гектар. Партія регіонів хоче заробити на цій афері сотні мільйонів доларів для своїх родин», - пояснив Гриценко.

Як повідомлялось, 22 червня парламент позбавив місцеві органи влади права розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

Зокрема, депутати прийняли кілка поправок до чинного законодавства, які різко змінюють всю земельну систему в Україні. Зокрема, сільські, селищні та міські ради, районні та обласні держадміністрації, а також АР Крим будуть позбавлені права розпоряджатися землею сільськогосподарського призначення, що знаходиться на їх території. Ці повноваження отримає Держагентство земельних ресурсівотреб.

Прийняття цих поправок дозволить створити Земельний банк, на який у квітні в держбюджет було закладено 120 млн грн, хоча в законодавстві досі немає механізму роботи такої установи.

Нгадаємо, 7 липня 2011 року Рада прийняла закон "Про державний земельний кадастр".

В Україні вже відбулися акції протесту аграріїв проти земельної реформи, яку пропонує нинішня влада. В країні близько 10 млрд неприватизованих земель, а відповідний законопроект у Раді спрямований на те, щоб цю землю прихопили, заявляють вони.

Читайте також: Держава банкує

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.