НОВИНИ

Колесніченко не вважає "львівсько-галицький діалект" українською мовою

Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко не вважає українською мовою діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині. Про це він заявив в ефірі телеканалу ICTV.

"Однозначно недозволено сьогодні комусь вказувати, якою мовою йому говорити, а на якій мові не можна", – сказав депутат, розповідаючи про законопроект "Про державну мовну політику" щодо захисту регіональних мов.

Відповідаючи на питання, чи готовий він настільки ж завзято відстоювати українську мову, регіонал зазначив, що "законопроект, який я пропоную, щоб ми прийняли, він забезпечує захист української мови".

"Я проти львівсько-галицьких діалектів, які засмітили сьогодні засоби масової інформації. Я не вважаю, те, що нам пропонують, українською мовою. Це відрижка тієї частини України, яка колись була постійно під чиїмось гнітом", – заявив Колесніченко.

При цьому він уточнив, що українська – це мова, якою розмовляють на Полтавщині, Черкащині та Слобожанщині.

Нагадаємо, у понеділок, 2 липня, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що парламент може розглянути законопроект №9073 "Про основи державної мовної політики" до 7 липня.

Нагадаємо, 5 червня Рада в першому читанні прийняла законопроект №9073 про засади державної мовної політики, за який проголосували 234 депутатів за 226 мінімально необхідних.

Проектом встановлюється офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Останнє пленарне засідання поточної 10-ї сесії Верховної Ради України 6-го скликання має відбутися 6 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.