НОВИНИ

У Путіна вирішили, що закон про мовну політику піде на користь Україні

Прийняття парламентом України законопроекту, який розширює сферу застосування російської мови, піде на користь країні та її громадянам. Про це заявив глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов в понеділок, 2 липня, в Києві.

«Я вважаю, що це (прийняття закону – Ред.) піде на користь самій Україні та її громадянам, її людям», - сказав Іванов.

За його словами, історично склалося так, що значна частина українського суспільства вважає російську мову рідною.

«Будь-яке різноманіття, в тому числі і мовне, - це плюс і благо для будь-якого суспільства, для будь-якої країни», - резюмував Іванов.

Нагадаємо, глава АП РФ Сергій Іванов 2 липня перебував в Києві, де провів зустрічі з главою уряду України, а також з головою адміністрації українського президента в рамках підготовки до проведення 12 липня засідання міждержавної комісії під головуванням президентів двох країн.

Читайте також: «Останній мирний день»: українців закликали боротись за мову не на кухнях, а оголосити війну депутатам

5 червня Рада  в першому читанні прийняла цей законопроект.

Він передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджена ця мова.

Голова фракції ПР у Раді Олександр Єфремов допускає розгляд парламентом законопроекту №9073 до 7 липня.

2 липня громадянські активісти провели під Верховною Радою акцію проти внесення на розгляд парламенту у другому читанні законопроекту "Про засади державної мовної політики".