НОВИНИ

У Женеві вирішили утворити перехідний сирійський уряд

Учасники зустрічі в Женеві з врегулювання ситуації в Сирії вирішили створити перехідний уряд за участі усіх сторін конфлікту. Про це заявив спецпосланець ООН та ліги арабських держав Кофі Аннан.

За словами держсекретаря США Хіларі Клінтон, учасники зустрічі, які віднині працюватимуть у режимі постійної робочої групи, представлять план врегулювання наступного тижня в Каїрі.

Міністр іноземних справ Росії, Сергій Лавров, заявив, що у підсумковому документі відсутня вимога виключити з процесу врегулювання будь-яку групу.

Кофі Аннан заявив, що прогресу із сирійської проблеми можна буде досягти до кінця року.

Нагадаємо, сьогодні в Женеві відбулася конференція, присвячена "сирійському питанню".

Раніше спецпосланець Ліги арабських держав та ООН Кофі Аннан запропонував створити в Сирії уряд національної єдності, до якого увійдуть як представники нинішньої влади, так і опозиція.

Як повідомлялося, 27 червня, після 15 місяців протистояння опозиційних повстанців та урядових військ, президент Сирії Башар Асад заявив, що його країна перебуває у стані війни.

Минулої суботи президент Сирії після травневих парламентських виборів сформував новий уряд.

Згідно з планом спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннаном, у Сирії угода про перемир’я та припинення вогню мала набути чинності 12 квітня. Проте 7 червня і Аннан визнав, що його мирний план щодо Сирії не виконується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.