НОВИНИ

Храм Різдва у Віфлеємі включили до спадщини ЮНЕСКО на прохання Палестини

ЮНЕСКО задовольнила термінову заявку Палестини про занесення Храму Різдва Христового у Вифлеємі до “Переліку світової спадщини у небезпеці”. За це рішення проголосувала більшість комітету організації у пятницю, 29 червня.

Виконавча рада культурної організації ООН постановила включити храм, який вважається місцем народження Ісуса Христа, до списку об'єктів Всевітньої спадщини попри заперечення Ізраїлю, влада якого назвала це рішення "політично вмотивованим".

“Ми віримо, що це перший крок у напрямку захисту цієї величної і коштовної церкви в Палестині – культурного, суспільного та релігійного спадку, який нам випало берегти. Ми сподіваємося, що зможемо використати це, щоб відстояти право захищати нашу культуру, нашу історію та ідентичність”, – сказала представниця палестинської влади.

Як відомо,  у жовтні минулого року США та Ізраїль призупинили фінансування ЮНЕСКО після того, як учасники генеральної конференції організації виступили за надання палестинцям повного членства.

Нагадаємо, на початку червня було відібрано чоири об’єкти пам’яток культурної спадщини Львівської області як потенційних кандидатів для занесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.