НОВИНИ

У Румунії підтвердили плагіат в дисертації прем’єр-міністра

Національна атестаційна рада Румунії встановила у п’ятницю, 29 червня, що прем’єр-міністр країни Віктор Понта дійсно здійснив плагіат у написанні докторської дисертації. Про це йдеться в рішенні установи.

307 сторінок дисертації 85 скопійовані з інших джерел без належних посилань -  мовиться в рішенні ради.

Національна атестаційна рада зібралася на своє засідання з приводу прем’єрової дисертації попри те, що за кілька годин до того міністр освіти оголосив про її розпуск, формально під приводом необхідності залучити до її роботи більше членів. Сам Віктор  Понта ще не прокоментував рішення ради.

Як відомо, 39-річний Віктор Понта, лідер лівоцентристської й донедавна опозиційної Соціал-демократичної партії став прем’єр-міністром Румунії у квітні. Він звинувачує в роздмухуванні звинувачень у плагіаті свого політичного супротивника, президента Румунії Траяна Бесеску. Бесеску як президент є безпартійним, але пов’язаний із консервативною Демократично-ліберальною партією, уряд якої Понта скинув у квітні голосуванням у парламенті про недовіру.

У середу, 27 червня,  голова Європейської народної партії Жозеф Доль сказав, що Віктор Понта повинен подати у відставку, якщо звинувачення в плагіаті виявиться обґрунтованим. Раніше прем’єр Румунії Віктор Понта заявляв, що не піде у відставку через висунені йому звинувачення в плагіаті.

Читайте також: "Клуб європейських плагіаторів" поповнився прем'єр-міністром Румунії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.