НОВИНИ

Американський експерт: Москва прагне досягати неоімперіалістичних цілей гнучниким методами

Хоча цілі Москви є, по суті, неоімперіалістичними, її стратегії все-таки гнучкі. Про це у своїй статті для «Українського тижня» пише старший співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (США) Януш Бугайські.

За словами експерта, Росія «застосовує специфічні методи, як-то спокуси, погрози, стимули й тиск, там, де її національні інтереси трактовано як такі, що переважають над сусідськими».

«Реальний національний інтерес РФ обертається довкола збереження її територіальної цілісності й запобігання іноземному військовому втручанню», - зазначає Бугайські.

«В цьому контексті безпеці Москви прямо не загрожує вступ географічно близьких держав до НАТО. Однак їхнє членство в Альянсі підриває спроможність Кремля контролювати політику безпеки й міжнародної орієнтації цих країн», - пояснює він.

Експерт зазначив, що серед найголовніших завдань Путіна на третій термін є реінтеграція колишніх радянських республік, базована на тісніших економічних зв’язках, кульмінацією котрої став би політично-безпековий пакт під проводом Росії.

«Саме концепція Євразійського союзу буде основою зусиль президента РФ, спрямованих на здобуття слави збирача пострадянських країн. Москва явно боїться, що територія колишнього СРСР буде назавжди розділена і дрейфуватиме то до європейських, то до азійських «сфер впливу», - пише Бугайські.

Натомість Путін прагне створити Євразійський блок як противагу ЄС на заході й Китаю на сході, а також потужний елемент безпеки як противагу НАТО, зазначає він.

«Ці економічні та військові зв’язки породять тісні політичні взаємини, що зроблять приєднання сусідів Росії до альтернативних альянсів менш імовірним», - заявляє американський експерт.

Детальніше читайте у статті «Холодний мир» у №26 Тижня.