НОВИНИ

ПАРЄ: ми проти ідеї апріорі називати вибори недемократичними, якщо вони пройдуть без лідерів опозиції

Співдоповідачі ПАРЄ по Україні виступають проти ідеї визнання наперед недемократичними парламентські вибори, якщо в них не братимуть участі ув’язнені лідери опозиції.

Про це йдеться в інформаційній записці співдоповідачів Майліс Репс та Марієтти Пурбе-Лундін за підсумками візитів до України 26-30 березня та 14-18 травня, затвердженій на засіданні Моніторингового комітету ПАРЄ у Страсбурзі.

"Ми категорично проти ідеї апріорі називати вибори недемократичними та нелегітимними, якщо цим окремим членам опозиції не буде дозволено брати участь у кампанії", - йдеться у записці.

"Можливість чи ні для цих осіб брати участь у виборах є одним із факторів, на яких така оцінка має базуватися, однак вона не має зумовлювати висновок", - зауважили співдоповідачі.

Разом з тим, Репс та Пурбе-Лундін зазначили, що переслідування колишніх членів уряду, які є лідерами опозиції, впливає на передвиборчий клімат, а їхня неучасть у перегонах заплямує вибори.

Співдоповідачі ПАРЄ також зазначили, що під час зустрічі з президентом Віктором Януковичем у травні вони звернули його увагу на те, що якщо опозиційні лідери під час виборів залишатимуться в ув’язненні, навіть незначні порушення у ході виборчої кампанії поставлять вибори під сумнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.