НОВИНИ

Патріарх Філарет: Якщо УПЦ МП очолить митрополит Павло, то будуть постійні скандали

Призначення на посаду предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату представника так званого «проросійського крила» прискорить відокремлення частини УПЦ МП і приєднання її до Київського патріархату. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив патріарх УПЦ КП Філарет.

За словами Філарета, повернення митрополита Володимира після лікування до своїх обов'язків глави УПЦ МП підсилило ту частину Московського патріархату, яка виступає за незалежність.

«Він скасував деякі рішення синоду, що був скликаний без нього. Це дало надію, що промосковські сили можна перемогти...», – зазначив він. 

Предстоятель УПЦ КП підтвердив, що на посаду глави Московського патріархату «висунулися три митрополити: одеський Агафангел, донецький Іларіон та київський намісник Лаври Павло».

«Всі вони б’ють себе в груди, що вірні Москві. Хоч би хто з них став митрополитом Київським, УПЦ МП вони добра не принесуть. Агафангел – росіянин, який не хоче бачити ані української церкви, ані незалежної держави. Митрополит Іларіон – галичанин. У Москві йому не дуже довіряють, бо ж він, мовляв, хоч і активно виступає за неї, може різко змінити позицію. А якщо уявити, що предстоятелем стане митрополит Павло, то це будуть постійні скандали. Він робитиме речі, які дискредитуватимуть і церкву, і його», – зазначив він.

«Із трьох не бачу жодного гідного бути предстоятелем УПЦ МП. Навпаки, якби сталось так, щоб вони якимось чином пробились в очільники, то це прискорить відокремлення значної частини МП і приєднання її до Київського патріархату», – додав Філарет.

Про взаємини між гілками православ'я в Україні читайте в інтерв'ю з предстоятелем УПЦ КП патріархом Філаретом у свіжому числі Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.