НОВИНИ

В ЄС закликають прем'єра Румунії піти у відставку через плагіат

Прем'єр-міністр Румунії Віктор Понта, звинувачений в плагіаті в написаній дисертації повинен подати у відставку, якщо це звинувачення виявиться обґрунтованим. Про це заявив голова Eвропейской народної партії Жозеф Доль.
"Відповідно до європейських стандартів і віднині чітко сформованою юридичною практикою румунський прем'єр-міністр не може претендувати на керівництво урядом країни ЄС, якщо насправді вчинив шахрайство при отриманні університетської ступеня", - йдеться в заяві.
 
"Кілька країн-членів ЄС останнім часом застосували цей принцип. Необхідно якомога швидше внести ясність у цю справу, тому що на карту поставлено не тільки довіра до держави-члену ЄС, а й до ЄС в цілому", - підкреслив Жозеф Доль.
 
Глава Європейської народної партії в останні роки рішуче підтримував Румунію в її прагненні вступити до Шенгенської зони. Він вважає, що позиції Румунії на європейській сцені можуть бути ослаблені, якщо її прем'єр-міністр буде наполягати на збереженні посади, у той час як порушив елементарне правило етики.
 
Нагадаємо, раніше прем’єр Румунії Віктор Понта заявляв, що не піде у відставку через висунені йому звинувачення в плагіаті.
 
Лідер лівоцентристської опозиційної Соціал-демократичної партії Віктор Понта у квітні став прем’єр-міністром Румунії.

Нещодавно британська та німецька преса повідомили, що Віктор Понта  скопіював більшу частини своєї дисертації з права у 2003 році з публікацій інших авторів без належного посилання на джерела. Зокрема, журнал Nature стверджує, що має докази того, що більше половини з дисертації Понти про Міжнародний кримінальний суд, є плагіатом з інших джерел.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.