НОВИНИ

Регіонал пропонує дозволити куріння в закладах громадського харчування

Народний депутат України Олег Надоша (фракція Партії регіонів) пропонує дозволити куріння в закритих приміщеннях громадського харчування.

Відповідна ініціатива викладена в законопроекті №10666 «Про внесення змін до закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» (щодо врегулювання питань куріння тютюнових виробів у місцях громадського харчування)», зареєстрованому в парламенті в понеділок, 25 червня.

Депутат пропонує вилучити з існуючого закону норму про заборону куріння в таких закладах.

Крім того, парламенту пропонується визначити, що в таких закладах відводиться не менше 30% площі торгових залів для обслуговування осіб, які не курять.

У свою чергу, власник, уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, зобов'язаний відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння.

Надоша також пропонує стягувати штраф від 1 тис. грн до 10 тис. грн за те, що в готелях та інших місцях тимчасового розміщення громадян не буде передбачено 30% номерів для некурящих.

У чинному законі це обмеження становить 50%.

Крім того, депутат виступає за вилучення з цього закону норми, яка передбачає штраф від 1 тис. грн до 10 тис. грн за розміщення попільничок або невжиття заходів щодо припиненню куріння на підприємствах громадського харчування.

Як повідомлялося, закон, що розширює перелік заборонених для куріння місць, був прийнятий Верховною Радою 24 травня поточного року.

13 червня президент України Віктор Янукович підписав цей закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.