НОВИНИ

Іспанія та Кіпр просять у ЄС кредити для порятунку своїх банків

Іспанія офіційно звернулася до партнерів по єврозоні з проханням виділити кредит для порятунку банківської системи цієї країни.

У понеділок міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос надіслав листа президенту єврогрупи Жану-Клоду Юнкеру з проханням про «фінансову допомогу».

Точна сума, про яку просить Іспанія, невідома. Деякі ЗМІ кажуть про 100 мільярдів євро, деякі посилаються на слова експертів, які минулого тижня заявили, що для порятунку банківської системи Іспанії потрібно щонайменше 62 мільярди євро.

Іспанія потерпає від економічного занепаду, що триває вже три роки, і безробіття, яке сягає вже 25 відсотків.

Оголошення Іспанії призвело до різкого зниження курсів європейських акцій і валюти євро, а також до зниження ціни на нафту.

Пізніше Кіпр заявив, що теж має намір звернутися до партнерів у зоні обігу валюти євро по фінансову допомогу.

Як повідомив уряд Кіпру, проблеми фінансових інститутів країни криються в надмірно тісних зв'язках з кризової грецької економікою. В особливо критичному становищі знаходиться другий за величиною банк Кіпру.

Кіпр - п'ята країна ЄС після Ірландії, Португалії, Греції та Іспанії, що запросила займ у провідних економік єврозони.

Нагадаємо, глави держав і урядів Німеччини, Іспанії, Італії і Франції на зустрічі в Римі 22 червня погодили план підтримки економічного зростання об'ємом близько 1% ВВП єврозони - 130 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.