НОВИНИ

Києво-Могилянська академія відкликала позов до міністерства Табачника

Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) відкликав судовий позов до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з вимогою повернути обсяг державного замовлення до рівня 2010 року.

Як повідомляє газета "Коммерсанть-Украина", представник інтересів НаУКМА в суді Андрій Гук повідомив, що в 2012 році судовий позов втратив всякий сенс, оскільки відомство практично за всіма позиціями повернуло обсяги держзамовлення до рівня 2010 року.

«Наприклад, за фахом «Економічна теорія» ми отримали стільки ж місць, що і Національний університет ім. Шевченка (20– Ред.). На спеціальність «Право» в 2011 році у нас було 15 місць, а в 2012 - вже 27. І це при тому, що в інших вишахдержзамовлення скоротилося», - пояснив Гук.

Лише спеціальність «Журналістика» в НаУКМА, за словами адвоката, в поточному році залишилася без бюджетних місць.

«Однак на журналістику є попит, і відмова міністерства від надання бюджетних місць на цю програму призвела до того, що вона стала фактично незалежною. Від цього стало тільки краще», - вважає юрист.

Гук також зазначив, що цього року Міносвіти набагато раніше повідомило НаУКМА про кількість бюджетних місць для них.

«Повідомлення міністерства про обсяг держзамовлення ми отримали за місяць до початку вступної кампанії, тоді як, наприклад, в 2010 році ми отримали такі дані за кілька днів до початку іспитів», - розповів Гук.

Нагадаємо, 26 серпня 2011року НаУКМА опротестував наказ Міносвіти від 30 червня 2011 року, згідно з яким в академії були повністю скасовані бюджетні місця за спеціальністю «Журналістика», наполовину зменшено держзамовлення за спеціальністю «Філософія» (15 місць з 30) і майже вдвічі (12 місць з 20) - за фахом «Фінанси і кредит».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.