НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Тюремники пояснили, навіщо встановили камери у лікарняній палаті Тимошенко

Відеоспостереження в палаті медичної частини Центральної клінічної лікарні Укрзалізниці №5 Харкова, де проходить курс реабілітації екс-прем’єр Юлія Тимошенко, проводиться з метою попередження вчинення злочинів та отримання необхідної інформації про поведінку засудженої. Про це у відповідь на запит Тижня повідомив перший заступник голови Державної пенітенціарної служи України Сергій Сидоренко.

Так, представник ДПтС України повідомив, що використання засобів відеоспостереження в палаті Тимошенко здійснюється «з метою попередження вчинення злочинів, порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання та отримання необхідної інформації про поведінку засудженої у приміщенні».

Також у відомстві зазначили, що «додаткового фінансування ці заходи не потребували».

«Засоби відеоспостереження в палаті медичної чатсини ЦКЛ «Укрзалізниці» №5 Харкова, де проходить курс реабілітації Тимошенко, встановлені за рахунок використання наявного в Качанівській виправній колонії (№54) обладнання», –сказано у відповіді Сидоренка на запит Тижня.

Пенітенціарна служба знову наголосила, що відеоспостереження здійснюється відповідно до статті 103 Кримінально-виконавчого кодексу України. У відомстві також зазначили, що це не суперечить Європейським пенітенціарним правилам (прийнятим Комітетом міністрів Ради Європи 02.02.1987), Мінімальним стандартним правилам поводження із в’язнями (прийнятим ООН 25.05.1984) та іншими міжнародно-правовим актам з прав людини.

Нагадаємо, у лікарняній палаті Тимошенко встановили цілодобовий відеонагляд.

У пенітенціарній службі зазначили, що під час відвідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко лікарями відеозйомка у її палаті переривається – «відеокамери на цей час занавішуються». Разом з тим, «у приміщеннях лікарні, де Тимошенко проводять медичні процедури, ніяких відеокамер (у тому числі і прихованих) не встановлювалось та, відповідно, відеоспостереження не ведеться».

Тимошенко перевезли з Качанівської колонії в ЦКЛ «Укрзалізниці» в Харкові 9 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.