НОВИНИ

Латиноамериканські лідери засуджують імпічмент президенту Парагваю

Уряди латиноамериканських країн засудили імпічмент президенту Парагваю Фернандо Луґо, якого позбавили посади 22 червня. Про це йдеться в заявах президентів Аргентини, Еквадору, Домініканської Республіки та Венесуели, поширених місцевими ЗМІ.

Президент Аргентини Крістіна Фернандез Кіршнер назвала останні події  в Парагваї державним переворотом. З її слів, лідери країн Союзу Південноамериканських націй визначили єдину позицію щодо відсторонення від посади президента Парагваю та напрацюють щодо цього план дій.

Президент Еквадору назвав події в Парагваї "незаконним переворотом" та зазначив, що не визнає керівником цієї держави, нікого іншого окрім Фернандо Луго.

Президент Домініканської Республіки Леонель Фернандес назвав імпічмент президенту Луго "незаконним та антидемократичним" та закликав міжнародні спільному не визнавати нової  парагвайської влади.

Венесуельський президент Уґо Чавес сказав, що не визнає "нікчемний, незаконний і нелегітимний" новий уряд.

Особливу критику лідерів викликала швидкість, з якою було проведено імпічмент: в юристів пана Луґо було лише дві години, щоб підготуватися до слухань у сенаті, а Верховний суд відхилив його заяву про перенесення справи на пізніший час.

Як повідомлялось,  сьогодні, 23 червня, віце-президент Парагваю Федеріко Франко заступив на посаду голови держави після того, як сенат оголосив про імпічмент президенту країни Фернанду Луго.

Раніше на підтримку Луго висловилися влада Болівії та Нікарагуа. Сполучені Штати заявили, що Вашингтон занепокоєний подіями у Парагваї та буде слідкувати за їх розвитком.

Президент Венесуели був відправлений у відставку внаслідок перестрілки  між селянами та поліцейськими 15 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.