НОВИНИ

Тігіпко: ми не підемо на те, щоб робити дві національні мови

Віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко під час свого перебування в Севастополі закликав "не роздирати країну щодо мовного питання". Про це міністр заявив під час спілкування із журналістами.

За словами віце-прем'єра України, законопроект «Про основи державної мовної політики» вже пройшов перше читання, і він дасть можливість розвиватися всім мовам тих народів, які живуть в Україні.

«Я вважаю, що ніякої самоізоляції у зв'язку з мовним питанням не повинно бути, тому що будь-яка самоізоляція, - це втрата економічного зростання, це втрата економіки», - сказав Тігіпко.

На думку міністра, керівництво країни повинне зробити так, щоб «всі люди, які розмовляють різними мовами, які живуть в Україні, могли розвивати свою культуру, могли почуватися комфортно в своїй країні». Він також заявив про неприпустимість ізоляції за мовною ознакою. «Відокремитися, зробити самоізоляцію країни, навіть виділяти одну мову - ту ж українську - не можна», - уточнив Тігіпко.

На думку Тігіпка в Україні не можна вводити дві національні мови: «Ми не підемо на те, щоб робити дві національні мови, тому що це призведе до непотрібних розмов», - уточнив він.

Відповідаючи на запитання про те, чи треба зараз вносити зміни до Конституції, Тігіпко запропонував спочатку прийняти закон «Про основаи державної мовної політики».

«Давайте спочатку приймемо закон, а після подивимося, чи потрібні такі зміни, чи ні», - наголосив Тігіпко.

Нагадаємо, 5 червня парламент ухвалив у першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком. «За» проголосували 187 народних депутатів від Партії регіонів, двоє членів фракції НУНС, 25 депутатів від КПУ, двоє від Народної партії, шестеро членів групи «Реформи заради майбутнього» і 12 позафракційних депутатів.