НОВИНИ

Опозиція пояснила Януковичу, що в Європі за брехню карають незалежно від посади

Партія «БЮТ-Батьківщина вважає, що на Банковій фактично визнали, що в Україні не існує справедливого судочинства, а також небажання представників влади виконувати рішення незаангажованих судів. Про це йдеться у заяві прес-служби БЮТБ

«Не пройшло й трьох днів після гучних заяв Віктора Януковича про те, що він готовий бігти до суду, якщо опозиція знайде докази та аргументи для притягнення його до відповідальності, як на Банковій перелякались такого сценарію та дали задній хід. До влади Януковича нарешті дійшло, що в іноземних судах рішення під суфлер Банкової не ухвалюють», - йдеться у заяві.

У БЮТ переконані, що влада знає свою вину і «розуміє, що стовідсотково програє в чесних судах і що колись треба буде відповідати за брехню і злочини та сфабриковані справи, а тому міністр юстиції Лавринович невдало спробував зберегти обличчя режиму».

«Головний юрист країни» повідомив сьогодні журналістам, що Україна не зобов’язана виконувати рішення іноземних судів. Вочевидь, влада готова виконувати лише рішення кишенькового Печерського районного суду. А по-друге, «фізик» Лавринович мав би знати, що якщо абориген із Зімбабве буде розповсюджувати брехню в українських ЗМІ, то навіть громадянин Зімбабве може бути притягнутий до українського суду через свою брехню», - йдеться у документі.

Щоб не чекати, поки влада зрозуміє аналогію, у БЮТ розшифровули її: «українські аборигени, які тиражують брехню за кордоном так само, як і абориген із Зімбабве, можуть постати перед іноземною Фемідою, якщо брешуть іноземним мас-медіа».

Опозиціонери впевнені, «що режим Януковича своєю відмовою виконувати рішення незаангажованих судів фактично визнав, що справедливі судові рішення будуть не на його користь».

Як повідомлялось, 20 червня міністр юстиції Олександр Лавринович заявляє, що рішення закордонних судів щодо оскарження колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко заяви президента Віктора Януковича про її причетність до вбивства депутата Євгена Щербаня не будуть обов'язковими для виконання в Україні.

Він пояснив, що подібні питання перебувають у площині юридичного суверенітету й правових систем.

На думку Лавриновича, можливі рішення судів не матимуть юридичної чинності в Україні.

Нагадаємо, екс-прем'єр Юлія Тимошенко має намір звернутися з позовом у суди інших країн у зв'язку із заявою президента Віктора Януковича про її причетність до вбивства депутата Євгена Щербаня в 1996 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.