НОВИНИ

Ющенко і Кучма допомагають Януковичу вдосконалювати Конституцію

У Києві відкрилось перше засідання Конституційної асамблеї, у якому бере участь президент Віктор Янукович.

Також на засіданні присутні голова Верховної Ради Володимир Литвин, екс-президенти Леонід Кучма та Віктор Ющенко, а також перший президент Леонід Кравчук, який є головою Конституційної асамблеї, представники парламентських фракцій та комітетів, у тому числі народний депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов, лідер фракції Народної партії Ігор Шаров, посадовці Адміністрації Президента, представники міжнародних та європейських інституцій.

Відкриваючи засідання, Янукович запевнив, що при розробці змін у Конституцію буде проходити відкрита й професійна дискусія. "Легітимність конституційного процесу буде досягнута за рахунок широкої, відкритої, вільної й професійної дискусії за участі представників громадянського суспільства, політичних сил при безумовному дотриманні конституційного порядку внесення змін в Основний Закон України", -  сказав він.

Він також висловив думку, що пріоритетами реформування Конституції повинні стати: посилення гарантій прав і свобод людини й громадянина, забезпечення ефективного й незалежного судового захисту цих прав.

Розширення конституційного регулювання інститутів прямої демократії, підвищення ефективності організації державної влади, створення умов реформування місцевого самоврядування, установлення принципів участі України в інтеграційних процесах.

"І, найголовніше, оновлена Конституція країни повинна бути орієнтована на утвердження прав людини як вищої цінності суспільства й держави", - сказав Янукович.

Крім того, Янукович зазначив, що зміни в Конституцію мають передбачати ефективні заходи щодо запобігання політичному сепаратизму й установленню авторитаризму.

Нагадаємо, Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня.

Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади

Головою Асамблеї призначено Леоніда Кравчука. Головною метою її створення та діяльності є підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України.

Разом з тим в опозиції висловили підозри, що за допомогою Конституційної Асамблеї Янукович спробує домогтися обрання президента України парламентом. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.