НОВИНИ

Власенко: ще 3 роки тому Кузьмін вважав справу Щербаня "заказухою" проти Тимошенко

Захисник екс-прем’єра Юлії Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко заперечує наявність зв'язку між Юлією Тимошенко та членами банди Кушніра, засудженими за вбивство народного депутата Євгена Щербаня.

«Це звинувачення абсолютно абсурдне, висмоктане з пальця!», - заявив Власенко в інтерв'ю "Коммерсант-Украина".

Він розповів, що після інтерв’ю Рената Кузьміна він зустрівся з Юлією Тимошенко.

«Вона мені розповіла досить цікаву історію, яка, думаю, стане відповіддю на всі питання щодо звинувачень, пов'язаних з цим вбивством», - заявив захисник.

«Ось ця історія: восени 2009 року в розпал президентської передвиборчої кампанії до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко двічі приходив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Він просив про зустрічі, і вони були для нього організовані. Вони проходили в будівлі уряду, в прем'єрському спецкомплекс на першому поверсі в присутності людей, імена яких називати не будемо. В той момент був уже очевидний альянс на виборах між Януковичем і Ющенко, і Янукович, зі слів Кузьміна, переконував Ющенко почати всякі підступи проти Тимошенко», - розповів Власенко.

«І ось Кузьмін прийшов і сказав: «Знаєте, мене змушують піднімати на поверхню всякі справи і справа Щербаня в тому числі, але я прекрасно розумію, що це абсурд. Що цьому немає і не може бути ніяких доказів. Це просто тупа заказуха. І я просто не можу це робити. Тому хочу вас попередити. Я готовий робити все, щоб цьому запобігти». Ось така розмова відбулася у Тимошенко і Кузьміна. У відповідь вона подякувала йому за інформацію і сказала: «Я прекрасно розумію, і ви самі сказали, що там нічого немає і бути не може, тому на цей рахунок у мене немає побоювань», - зазначив він.

Власенко наголосив, що в нього немає підстав не вірити Тимошенко.

«Факт зустрічей підтверджують і інші люди. Я розумію, що це правда. І, знаючи, Рената Равеліевіча Кузьміна, я розумію - це правда», - заявив він.

«Я прекрасно розумію, що йому сьогодні на свою позицію півторарічної давності глибоко наплювати. І якщо він раніше називав цю справу абсурдним, неможливим і так далі, то сьогодні, отримавши команду і працюючи в цій системі, він розуміє, що для нього фальсифікувати цю справу - єдина можливість зберегти себе в системі. У системі, яка повністю деградувала і перестала бути правоохоронної», - заявив Власенко.

Нагадаємо, Кузьмін в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» заявив, що у прокуратури є достатньо підстав для пред'явлення Тимошенко звинувачення у причетності до вбивства депутата Євгена Щербаня.

«Банда Кушніра була на службі у Павла Лазаренка. Ця банда виконувала його доручення і замовлення на користь Юлії Тимошенко. Цей факт підтверджений слідством, і у нас немає ніяких сумнівів, що банда Кушніра працювала на Лазаренка і Тимошенко. Слідством встановлено, що ця банда брала участь в 25 вбивствах і замахи на вбивство», - заявив Кузьмін.

Кузьмін також заявив, що за даними слідства, Тимошенко «зустрічалася, спілкувалася, була знайома»  бійцями з банди Кушніра. «І в неї були дружні стосунки з керівниками цього угруповання», - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.