НОВИНИ

Екс-міністр екології сплатив державі 1,4 млн грн за рішенням суду

Екс-міністр екології Георгій Філіпчук повернув державі 1,4 мільйони гривень. Про це пише газета "Сегодня", у розпорядженні якої є копії 13 платіжних доручень.

Вони підписані дружиною екс-міністра Наталею Філіпчук на загальну суму 1 433 477,6 грн, у графі "призначення платежу" записане: "Відшкодування матеріального збитку, заподіяного злочином, згідно з рішенням суду". Платежі проводилися з 19 квітня по 20 травня.

"Я спілкувався з Філіпчуком, коли він був міністром, - він не справляв враження багатої людини", - прокоментував інформацію екс-бютівець Володимир Каплієнко.

"Інформації в мене немає, але думаю, йому допомогли представники тієї команди, у якій він був. Хоча не можу виключати, що його родина продала майно", - сказав він.

Нагадаємо, нецільове використання грошей стало основним пунктом обвинувачення, за якими Соломенський суд Києва засудив Філіпчукана три роки.

1,4 млн гривень - це сума, заплачена зі спецфонду держбюджету юридичній фірмі Astapov Lawyers, що вела справу про розрив контракту з компанією Venco по розробці родовищ газу на чорноморському шельфі.

Як встановив суд, рішення про договір з Astapov Lawyers не затверджувалося Мін'юстом, і Кабмін рішення про перерозподіл коштів не приймав.

Зараз Філіпчук подав апеляцію на рішення суду. Не виключено, що відшкодування збитку призведе до зміни вироку, відзначає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.